Босенко Олександр Леонідович

Народився в місті Хмельницькому 10 червня 1954 року. Вчився в середній школі №10.

У спортивних товариствах рідного міста займався футболом (“Динамо”), фехтуванням (“Спартак”), боксом і класичною боротьбою (“Авангард”, “Колос”), морським багатоборством: біг, стрільба, плавання, веслування і вітрильні перегони на морських шлюпках (Морська Зразкова школа ДТСААФ), був старшиною шлюпки. Брав участь по цих видах спорту в змаганнях різних рівнів, – від міських і обласних до Республіканських і Всесоюзних.

З шкільної лави Олександр захоплювався і поезією. На початку 1970-х років декілька пісень на його вірші звучали на танцювальних майданчиках міста у виконанні вокально-інструментального ансамблю.

В період термінової служби, у Всесоюзній армійській газеті “Червона зірка” неодноразово публікувалися солдатські замітки командира танка сержанта Олександра Босенко.

 У серпні 1974 року, під час зйомок в Ужгороді спільного радянсько-югославського фільму “Единственная дорога” режисера Владо Павловича, Босенко знайомиться з виконавцем ролі шофера Солодова – Володимиром Семеновичем Висоцьким. Бесіда з “легендарним Висоцьким” на все життя залишає незгладимий слід в душі молодого автора.

Після служби в армії, Олександр Леонідович два десятки років працює на Хмельницькому радіотехнічному заводі, одночасно будучи і позаштатним інструктором по морському багатоборству Хмельницької Зразкової Морської школи ДТСААФ. Тренує і очолює збірну Хмельницької області, яка в 70-80 роках, захищає честь Хмельницької області на Чемпіонатах України по веслуванню на морських шлюпках.

 З 1993 року Босенко Олександр працює в Хмельницькій обласній державній телерадіокомпанії “Поділля-центр”, де очолює службу охорони праці. Паралельно, більше десятка років, він – один з авторів музичної телепередачі “Вітаємо піснею”.

 В середині 90-х поет Валерій Котомкін, один із засновників літературного союзу ” Поділля”, настійно рекомендує Олександру, що пише до цієї пори практично “в стіл”, видати вірші окремою книгою, а також поповнити ряди нещодавно створеного творчого об’єднання місцевих літераторів.

 На початку 1995 року Олександр Босенко стає членом Хмельницького літературного союзу ” Поділля”. І відразу починає друкуватися в періодичній пресі, вітчизняних і зарубіжних журналах, колективних виданнях. Видає чотири авторські книги віршів : ” Прозрение”, “В перламутровом свете луны”, ” Ностальгия”, “Друзьям моим”.

 Знайшли свого слухача і романси на вірші Олександра Босенко: “Ти все та же” і ” Тоска” у виконанні Миколи Мохнача, ” Ивушка” і “Шаманка-осень” у виконанні Петра Беспалова, “Шаманка-осень” у виконанні Миколи Довгалева, “Письмо другу” і ” Сон” у виконанні Сергія Дорофєєва. Міський романс “Сон” став саундтреком ігрового фільму Людмили Луніної “Никто не знает, что будет завтра”.

 У 2003 році Олександр Босенко, під егідою громадської організації “Хмельницький інститут духовного, психічного, фізичного, соціального здоров’я та екології людини”, створив і очолив міський спортивний вітрильно-гребний клуб і постійно діючу екологічно-туристичну експедицію “Дністер”, основною метою якої є популяризація водного екологічно-чистого туризму і пропаганда здорового способу життя. Усі заходи ентузіасти реалізують своїми силами за підтримки людей, небайдужих до долі і проблем рідного краю.

У кінці 2007 року Олександр Босенко в соціальній мережі Інтернет створює “Клуб корінних хмельничан “Проскурів”. А вже до кінця весни наступного року стає співзасновником громадської організації “Товариство коріних хмельничан “Проскурів” і громадського об’єднання “Хмельницький портал” (з однойменними сайтами).

 У 2010 році Олександр Босенко поповнює ряди Всеукраїнського творчого об’єднання “Конгрес літераторів України”.

Через два роки він стає лауреатом літературної премії імені А.С.Грибоедова.

У період з 2003 по 2015 роки проведено десять експедицій річкою Дністер. Зібрані експедиціями матеріали лягли в основу багатьох радіо- і телерепортажів, відеофільмів. Освітленню підготовки і ходу експедицій приділяли увагу десятки ЗМІ.

Вірш 'РАЗЛУКА'
ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.