
Винахід відноситься до медицини, а саме, до пристроїв для гігієни.
Відомо, що розвитку грибкового ушкодження шкіри (мікозу) міжпальцевих проміжків стоп сприяє вологість [1]. Профілактичним заходом парникового ефекту пропонується застосування відкритого для вільної вентиляції взуття [1,2], що надто обмежено кліматичними, естетичними та іншими факторами.
Відомі поглиначі вологи у вигляді мішечків, наповнених гранулами поглинача вологи (силікагелю), які застосовуються у різних камерах з достатньою конвекцією. Застосування поглиначів вологи у подібному вигляді не можливо у підігнаному по нозі взутті і не є ефективним в зв’язку із поганою циркуляцією повітря в ньому.
Завдання винаходу полягає в тому, щоб видалення вологи не залежало від характеру взуття.
Завдання вирішується тим, що пристрій розміщується у найбільш вразливі анатомічні простори стопи (міжпальцеві проміжки), не обмежуючи її фізіологічні функції і не змінюючи її антропометричних характеристик.
Пристрій являє собою шарувату стрічку із пористого матеріалу (Рисунок 1) шириною не більше 1 см і довжиною 22-25 см, внутрішні шари якої імпрегновані вологопоглинаючою речовиною, наприклад, гідрогелем, або силікогелем.
Пристрій встановлюється в міжпальцеві проміжки, починаючи із зовнішнього, почергово переходячи від одного проміжку до іншого в обхід кожного пальця із нижньої сторони. При цьому, у пальцевому просторі стрічка згинається у складку так, щоб згин виступав над тильною поверхнею пальця не більше ніж на 2-3 мм, як зображено на Рисунку 1.
Додатковим ефектом пристрою є дезодоруючий.
Автори: Малоголовка О.А.
Джерела інформації
1. Дерматовенерология. Учебник: Чеботарёв В.В., Асхаков М.С. Издательство: ГЭОТАР-Медиа, 2016 г., 680 С.
2. Дерматовенерология. Национальное руководство. Под ред. Ю.К. Скрипкина, Ю.С. Бутова, О.Л. Иванова. Издательство: ГЭОТАР-Медиа, 2014 г., 1024 С.
Формула винаходу.
Дезодоруючий поглинач вологи, що представляє собою поглинач вологи, поміщений у матеріал, що пропускає вологу, який відрізняється тим, що має вигляд шаруватої стрічки із пористого матеріалу, внутрішні шари якої імпрегновані вологопоглинаючою речовиною.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.