Гордість України

Найбільша країна, що знаходиться в Європі, географічний центр якої знаходиться в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!»

Україна перебуває на перетині найважливіших торгівельно-транспортних шляхів між Європою, Росією, Кавказом та Малою Азією. Ще від часів Русі, територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Європи і Сходу, Європою античною, візантійською і латинською. Український народ – унікальний. Він вижив попри те, що існував на межі «двох світів» — азійського та європейського. Таку кількість окупацій, переслідувань та етнічних чисток зазнавали в світовій історії тільки євреї. Попри все українці не просто вижили, але й почали стверджуватися як нація, здобули власну державу, в якій об’єднано майже всі етнічні українські землі.

Україна має унікальну історію. На теренах України найбільшого розквіту отримала перша землеробська цивілізація – культура Трипілля-Кукутень. Також, тут, у північному Причорномор’ї зародилась сучасна індо-європейська культура. З тих давніх часів в українському національному вбранні, в народних піснях, у культурних традиціях зберіглись арійські символи Віри, Любові, Добра, Сонця.

На сучасних українських землях кочували войовничі племена скіфів, які зупинили непереможне військо перського царя Дарія. Унікальну скіфську пектораль 21 червня 1971 року знайшов керівник археологічної експедиції Борис Мозолевський під час розкопок кургану Товста Могила поблизу м. Орджонікідзе Дніпропетровської області. Пектораль виконана із золота 958 проби, її вага 1150 грамів, діаметр — 31 сантиметр.

Столиця України Київ була основою великої держави Київської Русі. Святослав Завойовник, Володимир Великий, Ярослав Мудрий розбудовували одну з наймогутніших держав того часу.

1572 року почало формуватися реєстрове козацьке військо. Славні перемоги козаків, їхня духовна місія, їхні завзятість та любов до рідного краю навіки закарбувалися в народній пам’яті.

Демократичні цінності здавна притаманні українцям. У 1710 році в Україні створена перша європейська, у сучасному розумінні, конституція. Її автором є державний діяч — гетьман Пилип Орлик. Документ називається «Пакти і конституції прав і вольностей Війська Запорізького». У ньому автор вперше розділив владу на три гілки — виконавчу, законодавчу і судову. У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р. За роки незалежності українці здійснили дві найбільші європейські революції — Помаранчеву та Революцію гідності. Перша була безкровною, друга вартувала українцям дуже дорого, але водночас об’єднала націю. Хвиля патріотизму здійнялася ще вище під час проведення антитерористичної операції. Для багатьох українців поняття патріотизму та власної держави стало не пустим звуком, а реальною цінністю.

 

Українська духовністьУкраїнський інтелектНауковці і винахідникиУкраїнська природаПОЕТИ ТА ПИСЬМЕННИКИ15 голлівудських зірок з українським коріннямУкраїна – батьківщина визначних спортсменів

Українці можуть пишатися культурною спадщиною, до якої входять найкрасивіші храми і церкви. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині

Найбільшим приводом пишатися, є український інтелект. Багато наших земляків зробили неймовірні винаходи, які і зараз відомі у всьому світі.

Лампа на основі згоряння гасу була створена львівськими аптекарями Ігнатієм Лукасевичем і Яном Зехом у 1853 році в аптеці «Під золотою зіркою». Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою. Одночасно з лампою був винайдений і новий спосіб отримання гасу шляхом дистиляції і очищення нафти.

Українець Іван Пулюй за 14 років до німця Вільгельма Рентгена сконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів. Він набагато глибше, ніж Рентген проаналізував природу і механізми виникнення променів, а також на прикладах продемонстрував їх суть. Саме Іван Пулюй першим у світі зробив рентеновскій знімок людського скелета.

На початку 1870-х полтавчанин Федір Піроцький розробив технологію передачі електроенергії через залізний дріт. У 1880 році Піроцький представив проект застосування електрики “для руху залізничних потягів з подачею струму”. Через рік в Берліні поїхав перший трамвай, вироблений компанією Siemens за схемою українця.

 

 

В 1932 році українець, уродженець нинішньої Луганської області, Олексій Бахмутський створив дослідний зразок першого в світі вугільного комбайну.

 

 

 

Винахідником вертольоту є київський авіаконструктор, який емігрував до США, Ігор Сікорський. У 1931 році він запатентував проект машини з двома пропелерами – горизонтальним на даху і вертикальним на хвості. Перший вертоліт VS-300 піднявся в небо в 1939 році. Пізніше на його основі VS-300 був створений перший у світі вертоліт-амфібія на поплавковому шасі, який міг злітати з води і сідати на суші.

Першу в світі новаторську повітряну кулю з автоматичним пальником на рідкому пальному для підігріву повітря в балоні підняли у повітря у Львові у 1784 році, через 9 місяців після польоту аеростату братів Монгольф’єр, паливом для якого слугувала солома.

 

Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія» . Це – найбільший літак у світі з максимальною спорядженою масою 640 000 кілограмів і розмахом крил – аж 88 метрів. У серпні 2009 року літак внесли до Книги рекордів Гіннесса за перевезення найбільшого в історії авіації моновантажу загальною вагою в 187,6 тонни. Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.

Уродженець Житомира Сергій Корольов є конструктором радянської ракетно-космічної техніки і засновником космонавтики. У 1931 році він разом з колегою Фрідріхом Цандером домоглися створення громадської організації з вивчення реактивного руху, яка згодом стала державною науково-конструкторської лабораторією з розробки ракетних літальних апаратів. У 1957 році Корольов запустив на навколоземну орбіту перший в історії штучний супутник Землі.

Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

IT-СФЕРА

За останні роки українські IT-фахівці здійснили неймовірний прорив, позиціонувавши себе на світовій арені як лідери галузі. Багато айтішників з українським корінням зараз працюють за кордоном. Так, відомий месенджер для смартфонів, за допомогою якого можна пересилати текстові повідомлення, зображення, відео та аудіо, створив американський програміст українського походження Ян Кум. У США майбутній підприємець емігрував 1992 року й успішно там реалізувався.

 

Перший на Землі рамковий вулик був винайдений українцем на ім’я Петро Прокопович. У 1814-му він створив унікальну конструкцію завдяки якій можна було збирати мед, не знищуючи при цьому бджіл, як це робилося раніше. Таким чином, і мед маємо, і комахи щасливі. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).

Фізики з Харківського фізико-технічного інституту вперше змогли «роздивитися» внутрішню структуру окремих атомів — їм вдалося отримати зображення окремих електронних хмар. Фотографія була зроблена 2009 року.

Луганчанин Іван Селезньов представив на міжнародному конкурсі «Intel International Science and Engineering Fair» свій проект «Нове чуття: ультразвукова рукавичка для просторової орієнтації людей з вадами зору». Винахід молодого українця потрапив до трійки кращих винаходів світу 2014 року.

 

НОБЕЛІВСЬКІ ЛАУРЕАТИ

Українське коріння мають шість лауреатів Нобелівської премії — мікробіолог Зельман Ваксман, учений-хімік Роалд Гофман, бактеріолог та імунолог Ілля Мечников, американський економіст Семен Коваль, французький фізик Жорж Шарпак, а також письменник Шмуель Аґнон.

Українська природа – ще один привід пишатися Україною. Окрім родючої землі, що по суті є чи не головним національним багатством, Україна має надзвичайний рекреаційний потенціал. Такої кількості природно-ландшафтних зон, як в Україні, нема практично в жодній країні Європи: два моря, Кримський півострів з його унікальними природно-кліматичними та лікувальними властивостями, гірські масиви Карпат і Кримських гір, ліси, каньйони,

Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні. Олешківські піски складаються із безмежних барханів висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі, за 30 км на схід від м. Херсон. Дніпровські піски існували здавна, але Олешківська пустеля у нинішньому своєму вигляді з’явилася порівняно нещодавно: через випасання величезних отар овець у ХІХ ст., які знищили траву, звільнилися піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Трапляються тут піщані бурі. В пустелі на глибині 300-400 м існує прісне підземне озеро з дуже смачною водою. В Україні поблизу Нікополя, на косі біля р. Лапінки, на одному з рукавів Дніпра можна побачити, а точніше почути явище, що рідко зустрічається у світі, — співучі піски. «Спів» цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.

Тільки зараз туристичний потенціал України, гостинно розкривається. Львів вже є топ-містом Європи, яке рекомендують відвідати європейські туроператори. Так само варто зазначити, що Україна є порівняно чистою країною в плані екології. Своєю гостинністю українці славляться на весь світ. Наш народ дуже привітно ставиться до всіх гостей. Особливо це було помітно 2012 року, коли в Україні та Польщі відбулася фінальна частина 14-го чемпіонату Європи з футболу. Слід зауважити, що Україна перша на пострадянському просторі провела на своїй території спортивний захід такого рівня. І досягла в цьому успіху! Численні іноземні гості були вражені чіткою організацією, гостинністю українців і, звичайно, красою наших жінок.

Наша мова є однією з наймилозвучніших у світі. 1928 року в Парижі відбувся міжнародний конкурс мов. На ньому знавці мали визначити, яка з мов світу наймилозвучніша. Зачитували тексти різними мовами. Виразність і мелодійність української мови належно оцінили члени журі. Серед чотирьох переможниць наша мова посіла третю позицію, поступившись французькій та італійській і обійшовши мову фарсі (перську). 1934 року, також у Парижі, відбувся новий конкурс на мелодійність мови. Цього разу французька знову виявилася найкращою, другу позицію посіла фарсі, а третю — знову українська мова. Тому не дивно, що українці – найспівучіша нація у світі. Українцям підкорилися сцени найпрестижніших світових конкурсів. 2004 року переможницею музичного конкурсу «Євробачення» від України стала Руслана Лижичко. Співачка виступила зі своїм хітом WildDances. А 2016 року перемогу для України здобула кримсько-татарська співачка Джамала з піснею «1944». Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. Українські народні пісні спонукали багатьох композиторів до написання світових музичних шедеврів. В основі композиції Summertime — арії, яку написав Джордж Гершвін у 1935 р. для опери «Поргі та Бесс», однієї з найвідоміших пісень у світі — лежить українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Цю композицію Гершвін почув у Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору під керівництвом Олександра Кошица. Почув — і написав одне з найгеніальніших і найвідоміших джазових творінь. З моменту написання композиції її виконали безліч виконавців, але найвідомішим лишається Summertime у виконанні Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, а також Чарлі Паркера. Найдовший музичний інструмент у світі – трембіта – з’явився саме в Україні. Трембіта має довжину до восьми метрів, а її діаметр становить тридцять міліметрів.

Всесвітньо відомим українським генієм є Тарас Шевченко, твори якого надзвичайно актуальні в наш час. Кобзаря шанують і за кордоном — в 35 країнах встановлено 128 пам’ятників великому українцю. Також нашу державу гідно представляють у світі такі сучасні таланти, як Юрій Андрухович, Ліна Костенко, Оксана Забужко, Василь Шкляр, Сергій Жадан, Марія Матіос, Андрій Курков, Ірен Роздобудько, Люко Дашвар та інші.

Українці подарували світові талановитих художників.

Іва́н Гео́ргій Пі́нзель— галицький скульптор середини 18 століття, якого називають українським Мікеланжело, представник пізнього бароко і рококо. Зачинатель Львівської школи скульпторів.

 

 

 

 

Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур. Коли в 1954 р. він побачив її роботи на виставці, то сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!».Він порівнює Білокур із іншою представницею «наївного мистецтва» — Серафіною Луїз. Це звучить тим дивовижніше, що в основному про сучасне йому мистецтво Пікассо відгукувався вкрай негативно.

 

Марія Примаченко, геніальна українська народна художниця, картинами якої захоплювався Пабло Пікассо.

 

Ще одним яскравим митцем є народний художник України, Іван Марчук, який 2007 року потрапив до переліку 100 найвизначніших геніїв сучасності, за версією британського видання «The Daily Telegraph».

 

Волосина просвердлена по довжині та відполірована зверху і всередині до прозорості. У середину волосини вставлено виготовлену гілочку троянди, товщина якої 0,05 мм. Українець Микола Сядристий підкував блоху та зробив ще величезну кількість неймовірних витворів мистецтва. Творчість цього майстра затвердила у світі появу нового поняття – «мікромініатюра», якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні у словниках. Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, у постійній експозиції мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.

 

Перший в світі прилад для запису звуку – фонавтограф винайшов український студент Харківського університету Микола Пальчиков в 1878 році. Томас Едісон представив свій фонограф значно пізніше.

Йосип Тимченко – людина, яка за два роки до відкриття братів Люм’єр, спільно з фізиком Миколою Любимовим розробив скачковий механізм «равлик». Його принцип дії був покладений в основу створення кінескопа. У 1893 році в Одесі були показані два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тимченко випередив західних винахідників кінематографу, однак його пристрій не був запатентований.

Кінострічка «Земля» відомого митця Олександра Довженка була відзначена серед найкращих фільмів усіх часів і народів у різних країнах і на всіх континентах. 2005 року журі одного з найпрестижніших кінофестивалів у світі присудило «Золоту пальмову гілку» українському режисерові-дебютантові Ігорю Стрембіцькому за короткометражний фільм «Подорожні». А 2011 року аналогічну нагороду отримала українська режисерка Марина Врода за короткометражну стрічку «Крос». Фільм «Пле́м’я», знятий Мирославом Слабошпицьким, увійшов до декількох списків найкращих фільмів 2014—2015 років.

Стівен Спілберг

Один з найталановитіших постановників свого покоління не тільки з дитинства звик до звуків російської та української мови, а й, за власним зізнанням, любить час від часу скуштувати справжнього українського борщу. Такі екзотичні для американця пристрасті Стівен успадкував від своїх дідів. Обидва предка Спілберга були родом з України. Один народився в Одесі, інший – в невеликому селі поблизу Кам’янця-Подільського.

  

Мілла Йовович

Мілою по праву може пишатися кожен українець. Дочка знаменитої радянської актриси Галини Логінової переїхала з Києва в США в п’ятирічному віці і змогла побудувати запаморочливу кар’єру в модельному і кінобізнесі. При цьому варто зазначити, що Мілла майже без акценту і з неприхованим задоволенням говорить не тільки російською, а й українською мовою.

 

Дастін Хоффман

Драматичну історію власної родини Дастін Хоффман дізнався не так давно в ефірі одного з американських телешоу, що займається генеалогічними розслідуваннями. Виявляється, бабуся і дідусь оскароносного актора по батьківській лінії іммігрували з Білої Церкви (Київська область) в Чикаго перед початком сумнозвісних єврейських погромів. Пізніше дід Хоффмана повернувся на батьківщину, щоб відвезти своїх батьків, але по приїзду був розстріляний. Почувши про це, знаменита “людина дощу” розчулилася до сліз.

Віра і Таісса Фарміга

Цим двом сестричкам з Голлівуду любов до всього українського прищеплювалася з дитинства. Батьки дівчат Любов і Михайло були активними представниками української діаспори в Штатах. Дивно, але номінантка на “Оскар” Віра Фарміга до шести років зовсім не говорила англійською, адже в родині чула виключно українську мову. Також обидві актриси виступали в народному українському ансамблі і досі можуть вільно говорити і співати на мові своїх предків.

Девід Духовни

Всі ми знаємо, що серед іноземців нерідкі випадки, коли вони не могли відрізнити російське від українського. Ось і Девід Духовни довгий час помилково вважав себе росіянином. Це при тому, що його батько народився в Києві. Остаточно розібрався в складних географічних хитросплетіннях актор зовсім недавно, коли Україна стала частенько згадуватися в зарубіжних новинах. Про те, що він все-таки українець, Духовни гордо повідомив своїм фолловерам в Твіттері.

Міла Куніс

Голлівудська старлетка і нинішня дружина Ештона Катчера також відмінно говорить російською і українською. Все тому, що вона родом з українських Чернівців. У 1991 році сім’я Міли, отримавши Грін карту, переїхала з України в Лос-Анджелес.

  

Лів Шрайбер

Ім’я голлівудського актора і партнера відомої актриси Наомі Уоттс насправді є спотвореною транскрипцією імені Лев. Дід Шрайбера по материнській лінії був вихідцем з України. Сам актор прекрасно знає історію свого сімейства і нерідко згадує про українське коріння в інтерв’ю.

  

Леонардо Ді Капріо

Також довгий час помилково вважав, що його предки родом з Росії, про що неодноразово розповідав. Деякий час по тому новоявлений оскароносець, судячи з усього, глянув на карту світу і виявив, що Одеса знаходиться в Україні. Бабусю Лео звали Олена Смирнова. Вона-то і покинула рідні краї, вийшовши заміж за німця.

 

Вільям Шатнер

Легендарний капітан Кірк з оригінальної саги “Стар Трек” також неодноразово зізнавався, що в його жилах тече кров багатьох народів, у тому числі і українського. Його дідусь і бабуся були представниками традиційного єврейського сімейства і в важкі для українського єврейства часів вони змушені були тікати з країни в США.

 

Леонард Німой

Як це не парадоксально, але партнер Шатнера за серіалом, його головний напарник і кращий друг містер Спок, також є вихідцем з України. Батьки покійного Леонарда Німоя були родом з нинішньої території Хмельницької області. Звідти спочатку батько, а потім і мати Леонарда переїхали в Бостон.

  

Ольга Куриленко

У 2008 році в Україні, мабуть, тільки ледачий не обговорював вихід нової частини бондіани “Квант милосердя”. Ще б пак – адже подружкою найзнаменитішого кіношпіона на цей раз стала українська красуня. Ольга Куриленко народилася і провела дитинство в Бердянську. Вже будучи підлітком, вона переїхала в Москву, а потім і до Франції, де працювала за модельними контрактами. Сьогодні на її рахунку десятки голлівудських блокбастерів.

 

Джек Пеланс

Ім’я цього актора швидше буде відомо представникам старшого покоління глядачів. Пеланс свого часу був одним із найуспішніших зірок американських вестернів. Також актор є неодноразовим номінантом на найпрестижніші кінопремії і лауреатом “Оскара”. Від батьків, емігрантів зі Львова та Тернопільській області, зірці дісталася звичне для нас і не дуже гучне для Голлівуду прізвище Палагнюк, пізніше перетворена в Пеланс. Відома історія, коли Пеланс відмовився від почесної нагороди “Російських ночей”, привселюдно підкресливши, що він – українець, а не росіянин.

 

Сильвестр Сталлоне

Про італійське походження знаменитого Рембо знають практично всі, а от про його українське коріння мало хто чув. Предки Сталлоне по материнській лінії проживали в Одесі. Про це сама мати Слая дізналася багато років назад від співробітників КДБ. 

 

Лів Тайлер

Дівчина з незвичайною красою свого часу не дарма підкорила Пітера Джексона, який зняв її в ролі ельфійки в знаменитій трилогії “Володар кілець”. Можливо, не останню роль у формуванні такої ефектної зовнішності зіграло українське коріння актриси. Про те, що у Лів Тайлер є предки з України, стало відомо з інтерв’ю її знаменитого батька Стівена Тайлера. Під час візиту в Україну рокер зізнався, що його дідусь – українець, і в дитинстві одним з його улюблених страв був український борщ.

 

Кетрін Віннік

Широкій публіці ім’я актриси Кетрін Віннік стало відомо відносно недавно, після виходу на екрани телесеріалу “Вікінги”. До восьми років Катерина Винницька (справжнє ім’я актриси), яка виросла в сім’ї представників української діаспори в Канаді, говорила виключно рідною, українською мовою. Кар’єра дівчини пішла в гору і нам залишається тільки порадіти за нашу співвітчизницю.

Наш народ не лише розумний, а й дуже сильний. Здобутки на спортивній арені в першу чергу і прославили Україну на весь світ. Ми є лідерами в професійному і любительському боксі, маємо багаторазові перемоги в легкій атлетиці, водних видах спорту, гімнастиці, біатлоні, ряді не олімпійських та параолімпійських видів спорту. Вигравали неодноразово і різні футбольні трофеї – починаючи від виграшу кубку УЕФА і закінчуючи перемогами на турнірах для юніорських та молодіжних збірних.

Українські боксери Віталій і Володимир Клички є чемпіонами світу з боксу в суперважкій категорії. 1996 року Володимир здобув «золото» Олімпійських ігор в Атланті. А 1999 року Віталій став першим слов’янином, який виборов титул чемпіона світу з боксу в суперважкій ваговій категорії. 2004-го український важкоатлет Василь Вірастюк набув звання «Найсильніша людина у світі», протягнувши п’ять зчеплених трамвайних вагонів загальною вагою понад 101,5 тонни на 18 метрів і 20-тонний літак Ан-32 на 15 метрів за 25,5 секунди.

Українського пауерліфтера Дмитра Халаджі внесено до Книги рекордів Гіннесса, як автора більш ніж двох десятків рекордів.

Три українські футболісти є володарями «Золотого м’яча». 1975 року кращим футболістом світу став Олег Блохін, 1986-го — Ігор Бєланов, а в 2004-му їхній успіх повторив Андрій Шевченко — нинішній тренер збірної України з футболу.

Сергій Бубка 1994 року встановив рекорд світу у стрибках із жердиною. Українець подолав висоту 6 м 14 см. 2014 року французький спортсмен у залі зміг перевершити рекорд Бубки, але на відкритому повітрі його досягнення тримається й досі.

Інесса Кравець 1995 року на чемпіонаті світу встановила світовий рекорд, стрибнувши на 15 м 50 см. Перевершити його нікому не вдається вже понад 20 років.

Також увесь світ вразила сила духу 65-річного львів’янина Павла Рєзвого, який на звичайному човні упродовж 61 доби перетнув Атлантичний океан. А потім він переплив ще й Індійський океан лише за 57 днів. Українець став не лише найстаршою людиною, яка відважилась на таку мандрівку, але й найшвидшою. Адже Павло Рєзвой долав океанічні милі вдвічі швидше, ніж його попередники.

У травні 2016 року перша в історії українка 28-річна Ірина Галай підкорила найвищу вершину землі — гору Еверест. О 4-й ранку 20 травня вона дісталася до заповітної позначки 8848 метрів.

Український яхтсмен Сергій Найдич без перерви рухався на віндсерфі 71 годину 30 хвилин. Рекорд встановлено в 2003-му, а сертифікат агентства Гіннесса виданий 31 березня 2004-го.

Згадана в Книзі рекордів і гімнастка Лариса Латиніна з Херсона. Вона здобула найбільше олімпійських нагород серед жінок. Підіймалась на п’єдестал рекордні 14 разів, і 9 разів за золотом. А Сергій Бубка за свою кар’єру встановив аж 35 світових рекордів.

Українець Олексій Гуцуляк у січні 2013 року пробув під снігом без одягу 1 годину 20 секунд. Відповідно до вимог, товщина шару становила 70 сантиметрів, а діаметр снігового шару — 1,5 метра. При цьому 32-річний коломиянин перевершив попередній світовий рекорд 2011 року — китаєць протримався під снігом лише 46 хвилин 7 секунд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.