Проект «Розвиток інклюзивного вітрильно-весельного туризму на Поділлі»

Менеджери проектуМета проектуПартнери проектуЦільова аудиторiя проекту
Ім’я, прiзвище Органiзацiя/громада, посада Адреса електронної пошти
Босенко Олександр Леонiдович Громадська організація Хмельницький iнститут Духовного, психічного, фiзичного, соцiального здоров’я та екологи людини

Керiвник проекту

Bosss34@mail.ru
Малоголовка Олександр Андрiйович Громадська організація Хмельницький iнститут Духовного, психічного, фiзичного, соцiального здоров’я та екологи людини

Голова Правлiння.

leleco.in.ua@meta.ua

 

Ресоціалізація oci6 з обмеженими можливостями через залучення до екологічної дiяльностi та активного туризму.

Партнер Контактна особа + контакты дан Роль у проекту
Хмельницький міський Голова Симчишин Олександр Сергійович (0382) 70-37-82 Адміністративна підтримка
Хмельницький iнститут соцiальних технологій, вiдкритого мiжнародного унiверситету розвитку людини “Україна”, кафедра здоров’я людини та фiзичноi реабілітації

 

Зав кафедри Валентина Володимирiвна Крупа

0672807876

Пiдбiр, теоретична пiдготовка студентів з обмеженими можливостями.
Компанія «Мотоцикли» Блот Володимир Борисович 0677392587 Встановлення двигуна

Цільовою аудиторieю є особи з обмеженими можливостями до (зниженим слухом, зором), постраждалi учасники бойових дій, ветерани спорту, пенсiонери.

Контакти налагоджені iз студентами з обмеженими можливостями Хмельницького інституту соцiальних технологій, вiдкритого мiжнародного Унiверситету розвитку людини “Україна” (3 чоловiка), ветеранами спорту(6 чоловiк), пенсiонерами (5 чоловік)

Загальна iнформацiя

Поточна економiчна та соцiально-полiтична ситуацiю в Україні, її беззахистність на міжнародній арені сприяють росту кількості осіб з обмеженими можливостями, погане фінансування iнвалiдного спору,  зниження акткальності завдань екологічного захисту.

Ланцюг проблем людей з обмеженими можливостями полягає у їхній виключеності із соціального середовища. Включення таких людей в усі можливі аспекти соціального життя є основою вирішення цих проблем. Активні способи діяльності, особливо ті, які мають соціальну цінність є одним із найефективніших методів ресоціалізації. Світовий досвід інклюзивного спорту і туризму свідчить про доступність, при певних умовах, цих форм активного відпочинку для осіб з особливими потребами. На сьогодні дбайливе ставлення до оточуючого середовища є важливою соціальною, державною і міжнародною задачею, вирішення якої створює потужну мотивацію для соціальної активності різних верств населення. Залучення інвалідів до вирішення екологічних проблем шляхом участі у екологічних подорожах на вітрильних човнах може бути потужним інструментом їх ресоціалізації.

Громадська організація Хмельницький інститут духовного психiчного, фiзичного, соцiального здоров’я та екологи людини має певний досвід проведення екологiчних подорожей на вітрильних човнах. За період з 2003 по 2015 роки, силами ентузіастів-спортсменів та за підтримки людей, не байдужих до проблем і долі рідного краю, було проведено дванадцять журналістських туристично-екологічних сплавів на шлюпках по річці Дністер (дивись сайт http://dnyster.in.ua). За матеріалами експедицій створено ряд телефільмів, радіопередач, газетних публікацій. Донині в заняттях на воді, з метою оздоровлення, приймають участь ветерани спорту, юнаки, пенсіонери та особи з обмеженими можливостями.

Для залучнення осіб із вадами опорно-рухового апарату у подальшому, необхідно облаштувати човни специфічними індивідуальними засобами i пристроями, рятувальними засобами. Для проведення тренувань один з човнів необхідно перелаштувати у тренерський, спорядивши двигуном. Човни потребують обов’язкового щорічного ремонту, техогляду, консервації, поновлення спорядження.

 Проект створить прецедент участі осіб з обмеженими можливостями у соціально важливих проектах міста Хмельницького, у подальшому Хмельницької області, Вінницької області, України, продемонструє доступніть вітрильного i весельного спорту усім верствам населення, розширить рекреаційні можливості активного екологічного туризму.

Включення у соціальне життя у вигляді екологічного вітрильного туризму осіб з обмеженими можливостями на локальному рівні Поділля (річки Південний Буг, Дністер) стане першим кроком інтеграції у світове товариство інвалідного туризму i яхтингу.

 

Очікувані результати.

На локальному рівні. За сезон 2018 року буде підготовлено 3 особи з вадами слуху для участі у туристичних екологічних експедиціях, сформульовано потреби і задачі для послідуючого розширення групи учасників.

За сезон 2018 року буде оздоровлено 10-12 ветеранів спорту i пенсионерiв з вадами опорно-рухового апарату.

На глобальному рівні. Результати проекту будуть висвітлені у місцевій пресі i розповсюдженi у світовій мережi інтернет, що приверне увагу аналогічних проектів в Україні і світі, залучить партнерів до інформаційної підтримки, обміну досвідом.

Ремонт човнів дасть можливість проведення тренувань на воді.

Переустаткування човна розширить можливості тренувального процесу i підвищить його безпеку.

Освітлення процесу проекту та його результат приверне учасників, пapтнepiв, cnoнсopiв для подальшого розвитку проекту.

 

Структура проекту

Завдання Дати Кількість

учасникiв

Категорiя

учасникiв

Місце

проведення

1 Ремонт та

переустаткування

човнів

квітень – травень 7-11 Команда проекту – 5

Студенти 1-3 Ветерани – 1-3

елінг
2 тренування Червень-

серпень

20-22 Команда проекту – 5

Студенти 3

Ветерани – 12

Хмельницький міський ставок

Соціальний, iнституцiйний вплив проекту

Проект збільшить кількість соціально активних громадян, приверне увагу до проблем інвалідів, екологічного вітрильного туризму i параолiмпiйського руху.

Накопиченi по ходу реалiзаціїi проекту фото-, відео-, публiцистичнi матерiали будуть публiкуватись у засобах масової інформації, мережi інтернет. Буде збільшуватись коло осіб з обмеженими можливостями, які приймуть участь у проекті. Розшириться арсенал спеціальних адаптативних пристроїв.

 

Просування проекту

Буде здійснюватись через особистi контакти, газету, радіо, телебачення, iнтернет.

Детальний бюджет проекту:

 

Назва категорії Вартість одиниці, грн Кількість одиниць Всього по проекту, грн
Техогляд 1322,66 2 2645,32
Спасжилет 475 10 4750
Рятувальний круг 1070 1 1070
Крепіжні матеріали 184
Вологостійка фанера ФК (Украина) 6х1250х2500 лист 260 4 1040
Доски м3 2550 0,52 1326
Фарба кг 140 5,6 784
Шпатлівка банок 27,67 12 332
Двигун 4640 1 4640
Гвинт 3768 1 3768
Встановлення двигуна 2700
Робочих годин 25 620 15500
Транспортні витрати 450
Всього 39189,32

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.